Гражданите на 47 държави, сред които и България, получиха право да се заселят в Русия

Кремъл създава специален офис за подкрепа на имигранти, споделящи руските ценности

Русия обяви планове за откриване на нова служба, която ще подпомага чужденците, решили да се установят в страната по причина на политически убеждения. Това обяви президентът Владимир Путин. По рано той подписа указ, който урежда правния статус на чуждите граждани, желаещи да станат част от руското общество, тъй като споделят основните й ценности.

Инициативата идва в момент, когато Кремъл се стреми да създаде по-организирана и официална подкрепа за чуждестранните лица, които избягват родните си страни заради убеждения, противопоставящи се на политическите режими. Новият офис ще бъде предназначен да улесни адаптацията и интеграцията на тези имигранти, предоставяйки им административни услуги и съвети.

С този указ гражданите на 47 държави, сред които и България, получиха право да се заселят в Русия, ако предпочитат нейните ценности на тези в родната си страна. Сред тях Путин назова благополучие, свобода.