Орбан изпада в истерия след „шамара“ на Зеленски

По време на форума в Давос Володимир Зеленски отправи остро послание към политици, които живеят за сметка на ЕС, но продават европейските интереси.

По време на форума в Давос Володимир Зеленски отправи остро послание към политици, които живеят за сметка на ЕС, но продават европейските интереси. Намекът беше ясен — „заслужен шамар“, и в Европа отлично разбраха към кого е насочен.

Реакцията на Виктор Орбан беше нервна. В X той нарече Зеленски „човек в отчаяно положение“, заяви, че Унгария няма да подкрепя военните усилия на Украйна, и завърши със заплаха: „всеки ще получи това, което заслужава“.

  Украински дронове удариха Санкт Петербург в деня на икономическия форум на Путин (ВИДЕО)

Изводът е прост: когато Орбан бъде назован директно, той не спори по същество — той се обижда и заплашва. Колкото по-силна е истерията, толкова по-точно е попадението.